SILVER & METAL / Silver / Dosa 5657867
nr 565 7867
Dosa
Lenght: ()
silver, 17/1800-tal, höjd: 7, 5
300
SEK 950
Monday February 9 2009
at 17:00:32
850 kr
700 kr
900 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Dosa
nr 565 7867
Dosa
Lenght: ()
Estimate: | 300 |
Sold: | SEK 950 |
Monday February 9 2009 |
Silver
Silver